ویژگی جدید اینستاگرام۱۰ساله

ویژگی جدید اینستاگرام۱۰ساله درست در روز ۱۵ مهر که مصادف با ۱۰ سالگی اینستاگرام بود.

ویژگی جدید اینستاگرام۱۰ساله قابلیت جدید در مقابله با اذیت‌ و آزارهای اینترنتی این برنامه . نه تنها به کاربران در خصوص نظرات ناخوشایندشان تذکر می‌دهد تا درباره آن تجدید نظر کنند. بلکه مرتب نظرات آن‌ها را بررسی می‌کند ،تا اگر به صورت مکرر قوانین اینستاگرام را نقض کردند. پس از هشدارهای لازم حساب کاربری آن‌ها را مسدود کند. اینستاگرام همچنین ویژگی نقشه عکس را هم به اپلیکیشن خود بازگرداند. این ویژگی که در سال ۲۰۱۶ توسط اینستاگرام از پروفایل کاربران حذف شد. بار دیگر با فرمتی متفاوت‌تر از آن چه بود به پروفایل آن ها باز می‌گردد. از تفاوت‌های نسخه جدید نسبت به نسخه قبلی این قابلیت، می‌توان به این اشاره کرد که در نسخه جدید، نقشه عکس‌ها به جای نمایش به دیگران، به بخش آرشیو استوری‌های اینستاگرام منتقل می‌شود.

ویژگی جدید اینستاگرام۱۰ ساله

تاریخچه اینستاگرام

اینستاگرام اکتبر سال ۲۰۱۰ برای اولین بار توسط «کوین سیستروم» و دوست و همکارش «مایک کرگر» رونمایی شد و به قدری طرفدار پیدا کرد که تا سال ۲۰۱۲ به بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر رسید. تا این زمان، این اپلیکیشن فقط برای سیستم عامل «IOS» ارائه شده بود و در ۲۰۱۲ نسخه اندروید آن هم ارائه و باعث شد تا سال  ۲۰۱۴ تعداد کاربران اینستاگرام مرز ۳۰۰ میلیون نفر را هم رد کند. همین روند صعود و موفقیت های چشم گیر این دو دوست، باعث شد مارک زاکربرگ مالک فیسبوک به فکر خرید این برنامه بیفتد و در سال ۲۰۱۲ برای خرید آن یک میلیارد دلار هزینه کند. در آن زمان خیلی از همکاران مارک و مدیران فیسبوک این میزان سرمایه گذاری را دیوانه کننده می دانستند اما رسیدن تعداد کاربران این نرم افزار به بیش از یک میلیارد نفر نشان از هوش بالای مارک زاکربرگ دارد.

اینستاگرام در ایران

همان طور که گفته شد اینستاگرام اولین نسخه اپلیکیشن خود را در سیستم عامل IOS عرضه کرد. و چون در همان زمان های ابتدایی ظهور اینستاگرام ایرانی ها به ندرت از آیفون استفاده می کردند. و بیشتر موبایل ها روی سیستم عامل های Symbian یا Android بودند . اینستاگرام با تاخیر بیشتری به ایران آمد. اما به طور کلی حدود سال ۲۰۱۲ اینستاگرام محبوبیت خود را در ایران به دست آورد. و رفته رفته به یکی از پرکاربردترین شبکه های اجتماعی بعد از تلگرام تبدیل شد. به طوری که هم اکنون بیش از ۴۰ میلیون کاربر ایرانی دارد.

پشتیبانی وب سایت : Arazserver.com

تهیه شده توسط تیم آراز فالوئر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *