دستورمسدود شدن تیک ‌تاک

دستورمسدود شدن تیک ‌تاک توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا

دستورمسدود شدن تیک ‌تاک ؛ امروز قرار بود در کشور آمریکا مسدود شود. اما به‌نظر می‌رسد این اتفاق رخ نداده و مسدود شدن تیک ‌تاک برای مدتی دیگر به تأخیر افتاده است. بر اساس گزارشی که سایت وال‌استریت ژورنال منتشر کرد، وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا درحال‌حاضر مسدود شدن تیک‌تاک را که توسط دولت آمریکا صادر شده بود اجرا نمی‌کند.

اپلیکیشن تیک ‌تاک

آمریکا درحال‌حاضر نمی‌تواند تیک‌تاک را مسدود کند.

وزارت بازرگانی ایالات متحده با استناد به‌ حکم مقدماتی یک قاضی در ایالت فلوریدا در ماه اکتبر، فعلا تیک‌تاک را مسدود نمی‌کند. در ماه اکتبر گروهی از فعالان تیک‌تاک دور هم جمع شدند و دادخواستی به دادگاه ارسال کردند. این افراد در دادخواهی خود در خواست کرده بودند که مسدود شدن تیک ‌تاک اجرا نشود.

این وزارت‌خانه اعلام کرد قصد ندارد مسدود شدن تیک‌تاک را اجرایی کند. چرا که هنوز اتهاماتی که به این اپلیکیشن وارد شده، تأیید نشده‌ است.

از طرف دیگر انتظار نمی‌رود این حکم‌های مقدماتی بتوانند دستور مسدود شدن تیک‌تاک را برای همیشه متوقف کنند و این احتمال وجود دارد که این اپلیکیشن بالاخره در آمریکا مسدود شود. بااین‌حال کاربران آمریکایی همچنان می‌توانند از اپلیکیشن استفاده کنند.

چند روز پیش وکیلی با ارائه‌ی شکایت سه نفر که در تیک‌تاک تولید محتوا می‌کردندتوانست نظر قاضی را جلب کند. آمبیکا کومار دوران (وکیلی که این سه نفر را به دادگاه آورده بود) با به تعویق افتادن طرح مسدود شدن تیک‌تاک ابراز رضایت کرد.

ترامپ اعلام کرده بود که در تاریخ ۱۲ نوامبر شرکت‌های آمریکایی نباید.به تیک‌تاک خدمات بدهند. اگر شرکت ByteDance تا این تاریخ نتواند تیک‌تاک را واگذار کند، این سرویس در آمریکا مسدود خواهد شد. در شهریورماه گذشته یک قاضی دیگر در شهر واشنگتن مانع اجرا شدن بخشی از دستور ترامپ برای مسدود کردن تیک‌تاک شد؛ در این حکم به حذف بلافاصله تیک‌تاک از گوگل پلی و اپ استور اشاره شده بود.

شاکیان طرح ترامپ در واشنگتن همچنان قصد دارند. مانع از اجرا شدن طرح ترامپ در تاریخ ۱۲ نوامبر شوند. تیم حقوقی تیک‌تاک با استناد به دستور قاضی در ایالت پنسیلوانیا، به این موضوع اشاره می‌کنند .که دستور ترامپ خارج از اختیارات دولت است.

پشتیبانی وب سایت : Arazserver.com

تهیه شده توسط تیم آراز فالوئر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *